Vārdu un talismanu spēks.

15 0 2 4276 Juta Bergmane 18.jan 2011 22:19
Vārdu un talismanu spēks.
Cilvēka vārds ir kaut kas vairāk par nejaušu skaņu virknējumu. Vārds zināmā mērā ietver šī cilvēka būtību. Svētie vārdi jāizrunā ar cieņu,ļauno garu vārdi - ar piesardzību. Vārda došana bērnam visā pasaulē tiek uzskatīta par nopietnu pasākumu,un bieži vien tādēļ tiek rīkotas īpašas ceremonijas. Vārdam var piemist tāds pats spēks kā talismanam. Patiesībā vārdu var izmantot kā talismanu.

Talismani.
Talismanam piemīt aktīvs spēks,savukārt amuletam - pasīvi aizsargājošs. Amulets var pasargāt no lāsta vai ļaunas acs,bet talismans atnes tā īpašniekam kādu labumu. Vismaz tā mēdz teikt. Ēģiptiešu anha(krusts,kura augšējo atzaru veido ovāla cilpa) gādā par ilgi mūžu un auglīgumu. Skandināvu Tora āmurs sola spēku un panākumus. Ķīnā veiksmi,labklājību un auglību lietu nes pūķis. Savukārt sirds ir universāls miera un mīlestības simbols.
        
Vārdi un sakritības.
1898.gadā tika publicēts Morgana Robertsona romāns ""Titāna"bojāeja". Tajā bija stāstīts,kā izdomāts laineris "Titāns" saduras ar leduskalnu Ziemeļatlantijas okeānā un nogrimst,bojā aiziet daudz cilvēku. 1912.gadā īsts laineris "Titāniks" uztriecas leduskalnam Ziemeļatlantijā un nogrima,šī katastrofa prasīja daudzu cilvēku dzīvības. "Titānika" nelaime bija biedējoši līdzīga Robertsona romānā aprakstītajai. 1935.gadā sekoja divi mazāk dramatiski notikumi. Kravas kuģis "Titānikans" iestrēga peldošos ledus krāvumos Ziemeļatlantijas okeānā,un to spēja atbrīvot tikai ledlauzis. Bet pasažieru tvaikonis "Titāns" uztriecās dokam Hamburgā. Sakritība? Iespējams. Vai šīm nelaimēm bija kāds sakars ar kuģa nosaukumu? Kas zina...
Apsaukāšanās.
No vārda "fejas" esot ieteicams izvairīties. Šīs būtnes jāsauc par mazajiem ļaudīm vai labajiem kaimiņiem. Runā,ka neesot prātīgi pieminēt arī fūrijas - trīs draudīgās māsas grieķu mitoloģijā. Labāk sauciet viņas par laipnajām būtnēm cerībā,ka tādas tās arī kļūs. Protams,uzmanīgi jāizturas arī pret cilvēku vārdiem. Personas vārda tīši nepareiza izrunāšana ir apvainojums. Zaimojošai palamai ir ļoti negatīva ietekme,savukārt sirsnīgs mīļvārdiņš vairo sirds siltumu un mīlestību.

Avots - Noslēpumu Enciklopēdija.

Jauku vakaru!

Patīk? Parādi ārī draugiem!

1 0 Arturs Karma 20.jan 2011 16:42
aha slimo netrūkst smiley
1 0 Ingus Lapiņš 20.jan 2011 16:39
Kā saka \"cilvekam vajag kaut kam ticēt lai dzīve nebūtu pārāk vienkārša\"!
Dienas skatītākais profils
Profilu skatijušies: 0
Baiba Avota ()
ķīmiskā tīrītava
Informācija
»Datums: 2020.gada 21.oktobris
»Pareizs laiks: 02:57:10
»Vārda diena: Severins, Urzula
Autorizācija
Sveiks viesi, lūdzu ielogojies!
e-pasts:

parole:Aizmirsi paroli?

Atcerēties mani
Draugiem pase
Reklāmu stends Pievienot