Neticamākās medicīnas kļūdas.

17 0 2 2458 Artūrs Mikitovs 3.feb 2011 11:24
1.
 
Kad  Nencija Andrevsa palika stāvoklī no mākslīgās apaugļošanas viņa un viņas vīrs gaidīja sen jaunu skaistu atvasīti. Bet viņi nebija gaidījuši, ka piedzims bērns ar daudz tumšāku ādas krāsu. Izrādījās, ka slimnīca ievietoja nepareizā cilvēka spermu Nencijas olšūnā.

2.
17 gadus jaunā Jesicca mira divas nedēļas pēc plaušu un sirds transplantācijas. Lieta bija tāda, ka donora sniegtā sirds un plaušas neatbilda Jesiccas asins tipam. Pirms transplantācijas ārsti bija aizmirsuši pārbaudīt asins tipus.
Meitenītei tika veikta operācija lai izņemtu nederīgos orgānus un aizvietotu ar pareizajiem, taču bija par vēlu, jo viņa cieta no smagām komplikācijām un smagiem smadzeņu bojājumiem.


3
.
Benjaminam, bija labā sēkliniek vēzis. Neilgi pēc tā atklāšanas viņam tika veikta operācija. Viss būtu jau labi, taču slimnīcā viņa izoperēja kreiso sēklinieku, atstājot ar vēzi esošo labo sēklinieku.
Par šādu rīcību Benjamins un viņa sieva iesūdzēja slimnīcu tiesā un vinnēja 200,000 dolārus.

4.
Donaldam bija  plaušu rajonā audzējs. Drīz vien to izoperēja Wašingtonas Medicīnas centrā , taču Donalds sūdzējās par savādām sāpēm tajā rajonā. Drīz atklājās, ka ārsti izņēma audzēju, taču atstāja kaut ko citu. Viņi bija atstājuši metāla plāksni Donalda ķermenī. Nevienam nav saprotams, kā kaut ko tādu var nepamanīt un aizmirst, kāda ķermenī. Bet nu šai slimnīcai tas nebija pirmais gadījums. 


5.
67 gadus vecu sievieti aizveda uz slimnīcu uz smadzeņu skenēšanu. Dienu pēc procedūras viņa netīšām tika pārvesta un sirds kartiogrāfijas pārbaudi. Lieta bija tāda, ka viņa tika pārvesta stāvu zemāk viņa tika ielikta tajā pašā palātā, vienīgi stāvu zemāk zem savas īstās. 
Nākamajā dienā pēc viņas atnāca ārsti aizveda uz procedūras kabinetu. Viņai tika veikta sirds pārbaude ar tā saucamo čūsku, kura tika ievadīt viņas artērijā. Šāda procedūra ir bīstama ar to, ka var rasties sirdslēkme, neapturama iekšējā asiņošana un pats sirds apstāšanās.
Drīz vien atskanēja zvans kurā atskanēja balss, kas sacīja:"KO JŪS DARĀT AR MANU PACIENTU"...
Pēc kļūmes pamanīšanas sievieti aizveda uz īsto palātu.


6. 
Rhode Island slimnīcā gada laikā tika veiktas operācijas, kas šokēja daudzus. 
Trīs reizes pēc kārtas, gada laikā šajā slimnīcā tika veikta operācijas kuru rezultātā tika izoperēta nepareizā smadzeņu puse.
Bija atgadījums, ka slimnīcā nokļuva pacients kuram atklāja, ka labajā smadzeņu pusē ir asiņošana, taču ārsti sajauca un sāka operēt kreiso pusi. Pēc kļūdas saprašanas viņi nekavējoties izoperēja pareizo smadzeņu pusi. Un līdzīgi atgadījumi atkārtojās vēl divas reizes..

7. 
Šis ir laikam viss pazīstamākais atgadījums. 52 gadus vecajam Villijam Kingam bija smagas kājas trauma, kuras rezultāta nācās veikt operāciju, kur kāju vajadzēja amputēt.
Operāciju veica Floridas Veselības Centŗa.
Kad operācija jau bija gandrīz pabeigta, galvenais ārsts pamanīja, ka viņi amputēja ne to kāju. Viņi vairs neko nevarēja izdarīt, kā vien amputēt abas kājas.
Šim ārstam atņēma licensi uz 6 mēnešiem un piesprieda 10,000 dolāru lielu naudas sodu.
Un pats Villijs Kings saņēma no Floridas Veselības Centra konpensācijas naudu 900,000 dolāru apmērā.

8.
 
Pacients nokļuva slimnīcā jo viņam atklāja vēzi viņa nierēs. Operācija ir pavisam vienkārša, tākā cilvēks var dzīvot arī ar vienu neiri vajadzēja izoperēt nieri, kurā bija vēzis.
Taču tā vietā ārsti izoperēja nepareizo nieri. Viņi izoperēja to nieri kura bija vesela.

9
.
Šī vīrieša ģimene apsūdzēja slimnīcu par viņu pašnāvību. Jo divas nedēļas pēc operācijas viņš uztaisīja pašnāvību un kā viņš sacīja ģimenei, tad dēļ tā, ka operācijas laikā izjutis tādas sāpes, ko nespēj aizmirst un nespēj vairs dzīvot. 
Ģimene apvainoja ārstus par to, ka nebija pārbaudījuši anestēziju un vainoja viņa nāvē. 
Taču tā nebija tomēr ārstu vaina. Jo eksistē tāds stāvoklis, anestēzijas laikā, kurā cilvēks spēj just visu, arī sāpes. Taču nespēj ne pakustēties, ne sarunāties, ne arī izdvest skaņas..
Tas iespējams bija šis retais gadījums, ka viņš jutis sāpes, taču nav spēji neko ne pasacīt ne kliegt, ne arī reaģēt.

10.
Pēc divām sirds operācijām kurām vajadzēja glābt slaveno Danu Carveju, viņam pēc diviem mēnešiem paziņoja, ka tika veikta nepareizās artērijas operācija. Šāda kļūda varēja maksāt viņa dzīvību.
Ārsts pats izteicās, ka tā ir vienkārša kļūda, taču Dana Carvejs, tā neuzskatīja, viņš uzskatīja, ka tas ir tā pat kā izoperēt nepareizo nieri..Lūk kādas pasaulē ir bijušas medicīniskas kļūdas. Protams tas ir cilvēcīgi kļūdīties, bet ne tad, ja tas var maksāt cita cilvēka dzīvību.. Žēl, ka pasaulē ir tādi bezatbildīgi ārsti un gadās tādas medicīniskas kļūdas un katastrofas.Patīk? Parādi ārī draugiem!

1 0 NeoN` 4.feb 2011 00:51
Ņjā, bail pie tādiem ārstiem būtu iet smiley
Dienas skatītākais profils
Profilu skatijušies: 0
Baiba Avota ()
Informācija
»Datums: 2020.gada 21.oktobris
»Pareizs laiks: 01:21:36
»Vārda diena: Severins, Urzula
Autorizācija
Sveiks viesi, lūdzu ielogojies!
e-pasts:

parole:Aizmirsi paroli?

Atcerēties mani
Draugiem pase
Reklāmu stends Pievienot