Bailes no skaitļiem

4 0 1 1098 Juta Bergmane 14.sep 2012 15:19
Māņticība un simboli.
Skaitļi ir vienlīdz maģiski un noderīgi. Gan atsevišķi indivīdi,gan veselas kultūras savulaik ir ticējušas skaitļu mistiskajai spējai nest labu vai ļaunu. Skaitlis 1 ir pilnīgs,jo to nevar sadalīt. Skaitlis 3 parasti ir laimīgs,sevišķi gadījumā,ja tiek dāvātas trīs vēlēšanās. Savukārt no skaitļa 4 ir jāizvairās Ķīnā,Japānā un Korejā. Lielākajā daļā pārējās pasaules skaitlis 13 - lai gan to veido divi laimīgie skaitļi - ir visnelaimīgākais no visiem.Neveiksmīgā maltīte
Agrākais un,iespējams,pazīstamākais māņu ticējums par skaitli 13 ir šāds: ja pie viena galda kopā pusdieno 13 cilvēki,viens no tiem nākamā gada laikā nomirs. Šādā situācijā noteikti ir jāatrod vēl viens viesis vai,sliktākajā gadījumā,četrpadsmitā dalībnieka vietā jānosēdina mīkstā rotaļlieta. Neviens nezina,kā šis ticējums radies. Iespējams,tas saistāms ar Svēto Vakarēdienu - maltīti,kurā piedalījās 13 cilvēki. Pēc vakariņām Jūda nodeva Jēzu,un viņš tika sists krustā. Taču šis nebūt nav vienīgais gadījums,kad Jēzus tikās ar saviem 12 mācekļiem,turklāt šis ticējums parādījies ne agrāk par 19.gadsimtu,t.i.,gandrīz 2000 gadus pēc Svētā Vakarēdiena.

Apollo 13
Skaitļa 13 iedarbīgums spilgti atklājās NASA trešajā mēģinājumā izsēdināt cilvēkus uz Mēness,un te nav runa tikai par kosmosa kuģa nosaukumu. 1970.gada 11.aprīlī pulksten 13.13. Apollo 13 tika palaists kosmosā. 13.aprīlī nogranda sprādziens kosmosa kuģa skābekļa tvertnē,un tādēļ tika pārtraukta iecerētā misija. Par spīti tam, Apollo 13 veiksmīgi atgriezās uz Zemes kopā ar visu trīs cilvēku apkalpi. Varbūt skaitlis 13 nemaz nav nelaimes vēstnieks?

Liktenīgais četrinieks

Ķīnā,Japānā,Korejā un Taivānā skaitlis 4 ir tabu. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs: vārds,ar kuru apzīmē skaitli 4,izklausās līdzīgs vārdam "nāve". Šajās valstīs skaitlis 4 netiek iekļauts automobiļu numura zīmēs,dzīvokļu un māju numerācijā pēc skaitļa 3 parasti seko 5. Tāpat notiek arī citu valstu teritorijās,kurās dzīvo lielas ķīniešu populācijas,piemēram,Toronto un Kanādā.

Pārsniedzot 12
Skaitli 12 uzskata par pabeigtu,veselu un pilnīgu. Zodiakā ir 12 zīmes,gadā - 12 mēneši,dienā un naktī - katrā 12 stundas. Bija 12 Israēla ciltis,un Bībele stāsta par 12 mācekļiem. Norvēģu mitoloģijā ir 12 dievi,un arī grieķu Olimpā bija 12 dievi. Iespējams,skaitlis 13 raisa aizdomas un šausmas tāpēc,ka tas pārsniedz perfekto 12 un iesniedzas iespējami bīstamā teritorijā.
Indonēzijā nelaimīgs skaitlis ir 12,bet Itālijā - 17. Savukārt Ķīnā skaitlis 13 ir laimīgs,jo tā nosaukums izklausās līdzīgs vārdiem "noteikti izdosies".

Avots - Noslēpumu Enciklopēdija

Patīk? Parādi ārī draugiem!

0 0 Gunta Sāmiete/Saulīte 7.apr 2013 10:35
interesanti palasīt smiley
Bagātākais lietotājs
Uzkrātā Labz naudiņa 317607
Zane Vitoliņa (♥) (28) (:
Informācija
»Datums: 2020.gada 31.maijs
»Pareizs laiks: 18:27:39
»Vārda diena: Jusma, Alida
Autorizācija
Sveiks viesi, lūdzu ielogojies!
e-pasts:

parole:Aizmirsi paroli?

Atcerēties mani
Draugiem pase
Reklāmu stends Pievienot